I Ty s námi můžeš pomoci Barunce

Jmenuji se Barunka, mé narození proběhlo velmi komplikovaně a s následky porodu bojuji do dnes. Má diagnóza je dětská mozková obrna – spastická kvadruparéza, nekompenzovaná epilepsie a vysoká krátkozrakost.

Pro moje pokroky s maminkou jezdíme pravidelně do Ostravy na intenzivní rehabilitace, které bohužel nehradí pojišťovna. Lázně absolvujeme méně, protože mé pokroky v nich nejsou moc velké. Celoročně chodíme do teplého bazénu. V létě máme týden hipoterapie, kdy probíhá i skvělá canisterapie, ergoterapie a večerní muzikoterapie. Pro velmi problematickou kyčel, kterou mi bude pan doktor na jaře 2024 operovat, k nám dojíždí i soukromý fyzioterapeut. Cvičí s celým mým tělíčkem, ale nejvíce se věnuje rozvolnění napětí mých svalů, které kyčel ještě více stahují.

Pohybově zvládám přetáčení na bok a bříško. Zatím nedokážu lézt a ani sama nesedím. Samotný sed je pro mě velikým cílem v rehabilitaci, protože umět sedět sama, by byla velká pomoc pro maminku, pro níž je manipulace semnou už fyzicky náročnější. Nácvik stoje bude možný po operaci ve speciálním stojanu, do té doby ale budu cvičit stavění v ortézách s fixaci celých končetin na velice krátkou dobu.

Moje maminka je samoživitelka, ale snaží se sehnat potřebné pomůcky a terapie, aby byl můj život kvalitnější a šťastnější.

Jsem už žákyní druhé třídy speciální školy. Učím se pomaleji, přesto umím pomocí kartiček rozpoznávat předměty, ukazovat, přiřazovat a rozpoznávat barvy. Učím se číst pomocí fotografické paměti, slovní zásobou jsou slabiky a některá krátká slova. Doma semnou maminka pokračuje v komunikaci jak slovní tak i kartičkové, což je velmi důležité. Cvičíme jemnou i hrubou motoriku, trénujeme logopedii. Někdy se ale taky prostě jen válíme a prohlížíme si zvířátkové knížky a nebo si zpíváme.

I přes veškeré starosti jezdíme po výletech, především do přírody, na hory a také navštěvujeme různá zvířátka.

Nemáme s maminkou velké cíle, máme snahu překonávat i nemožné a zlepšovat kvalitu našeho života.

Děkujeme, že nám pomáháte svými finančními příspěvky a věřte, že budou ze 100% použity na zlepšení kvality a vývoje mého života.

S Vaší pomocí to určitě zvládnu, slibuji.

Vaše Barunka

>>> CHCI POMOCI BARUNCE <<<

Bližší informace ohledně naší pomoci Barunce nebo příspěvku do Fondu ohrožených dětí , směrujte prosím na mail:
dobryskutek@profi-union.cz

Newsletter
Přihlaste se k odběru a my Vám je budeme přednostně
zasílat na e-mail. Nic Vám již neunikne.
Nestíháte sledovat novinky na našich stránkách?
Zasílat
© 2007-2024 PROFI-UNION, spol. s r.o. Začátek stránky
Nevíte si rady?
Zeptejte se nás telefonicky
nebo e-mailem.

Od roku 1992 se pohybujeme v oboru voda - topení - plyn - sanita - kanalizace. Od roku 2004 provozujeme kromě kamenné provozovny také internetový obchod TOPENILEVNE.CZ , kde naleznete širokou nabídku zboží, včetně produktů do domácnosti, dílny nebo zahrady. Umíme Vám také nabídnout ucelené dodávky TZB (technického zařízení budov). V rámci těchto kompletních dodávek jsme schopni zpracovat cenové nabídky.

Nabízíme nejen prodejní, ale také poradenské služby a technickou podporu.
Rádi pomůžeme
s výběrem topného systému či zodpovíme dotazy z oblasti voda - topení - plyn- sanita - kanalizace, ale i domácnosti.

Obsáhlé skladové zásoby umožňují okamžitou expedici a rychlé dodání objednaného zboží. Díky vlastním vozidlům s hydraulickými čely a proškoleným řidičům probíhá doprava i vykládka materiálů vždy hladce a bez problémů.

Ve spolupráci se společností APEK, ČOI, D-test jsme získali tři hlavní certifikáty bezpečného nákupu na českém internetu. V roce 2009 jsme se stali členy Asociace pro elektronickou komerci APEK.