Fond ohrožených dětí

Oficiální logo Fondu ohrožených dětí

V roce 2014 se společnost PROFI-UNION spol. s r.o. (provozovatel E-shopu TOPENILEVNE.CZ) zapojila do programu na podporu dětí z Fondu ohrožených dětí. Příspěvek, který každý rok věnujeme na podporu tohoto programu tvoříte Vy, naši zákazníci. Díky Vám jsme schopni z každé objednávky přispět poměrnou částí na tento skvělý program.

 

Náš příspěvek do programu FOD k datu 31.9.2020 činil: 292 984,- Kč

Fond ohrožených dětí z.s. (FOD) je nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. Vznikl dne 2. dubna 1990 z iniciativy pěstounů a osvojitelů. Sídlí v Praze 1, má působnost na území celé republiky a v současné době provozuje 22 regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci a sanaci rodin, 4 mediační centra pro řešení rozvodových sporů, 5 azylových domů pro rodiny s dětmi s kapacitou 124 míst a 35 zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek s kapacitou 510 míst
  

Fond ohrožených dětí pořádá od roku 1994 každoročně directmailingovou celonárodní dobročinnou sbírku, vždy o Vánocích a k Mezinárodnímu dni dětí. Jen díky této  sbírce a další velké podpoře veřejnosti se z malého občanského sdružení stala ve druhé polovině 90. let největší nestátní nezisková organizace na ochranu dětí u nás. Zatímco před sbírkou byl rozpočet FOD v řádu statisíců, čistý výtěžek již prvního (vánočního) kola celonárodní sbírky v roce 1994 přesáhl 11 milionů korun (vývoj příjmů a výdajů najdete zde). Výtěžek sbírky byl věnován na rozvoj pěstounské péče (bezúročné půjčky na zlepšení bytových podmínek velkých pěstounských rodin, nevratné příspěvky na výživu dětí zejména v případech, kdy pěstounům byly zastaveny dávky státní sociální podpory z důvodu slovenského státního občanství přijatého dítěte) a na vytvoření sítě regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci. V dalších letech byla sbírka použita na vybudování azylových domů pro rodiny s dětmi a na vytvoření sítě zařízení pro přechodnou rodinnou péči Klokánek. 
 

Nyní máme 680 zaměstnanců, přes 8 000 členů a víc než 300 tisíc dárců a přispěvatelů. Pokud jde o financování FOD, cca dvě třetiny činí prostředky  z veřejných zdrojů (státní příspěvek na děti v Klokánkách, dotace MPSV, krajů a obcí a tzv. individuální projekty krajů), cca třetinu rozpočtu pokrývají sbírka a další dary  veřejnosti, dědictví a příjmy z vlastní činnosti (nájmy v AD, přídavky na děti, příspěvky rodičů na pobyt v Klokánkách). V roce 2011 činily příjmy i výdaje FOD (včetně hotovosti v pokladnách středisek a čerpání kontokorentu a půjček) necelých 229 milionů korun. Bez sbírky a darů veřejnosti by nebylo možné čerpat ani prostředky z veřejných zdrojů, protože ty až na výjimky pokrývají jen část nákladů na projekt a navíc docházejí s několikaměsíčním zpožděním. Kromě toho je nelze využít na investice (rekonstrukce budov na azylové domy a Klokánky). A tak nebýt naší sbírky a další podpory veřejnosti, nebyly by ani azylové domy FOD ani Klokánky. Za tuto podporu a za každý dar a příspěvek proto mnohokrát děkujeme!
 

Další informace najdete na oficiálních stránkách FOD.cz

Newsletter
Přihlaste se k odběru a my Vám je budeme přednostně
zasílat na e-mail. Nic Vám již neunikne.
Nestíháte sledovat novinky na našich stránkách?
Zasílat
© 2007-2022 PROFI-UNION, spol. s r.o.Začátek stránky
Nevíte si rady?
Zeptejte se nás telefonicky
nebo e-mailem.

Od roku 1992 se pohybujeme v oboru voda - topení - plyn - sanita - kanalizace. V roce 2004 funguje kromě kamenné provozovny také internetový obchod TOPENILEVNE.CZ , kde naleznete širokou nabídku zboží. Můžeme také nabídnout ucelené dodávky TZB (technického zařízení budov). V rámci těchto kompletních dodávek jsme schopni zpracovat cenové nabídky. Od roku 2020 pracujeme na SK jazykové mutaci internetového obchodu KURENIELACNO.SK a dalších projektech..

Nabízíme nejen prodejní, ale také poradenské služby a technickou podporu.
Rádi pomůžeme
s výběrem topného systému či zodpovíme dotazy z oblasti voda - topení - plyn- sanita - kanalizace. Od roku 2016 jsme partnery společnosti STUDIO MODERNA s výhradním zastoupením v našem regionu pro značky: Delimano, Dormeo, Wellneo a Rovus .

Obsáhlé skladové zásoby umožňují okamžitou expedici a rychlé dodání objednaného zboží. Díky vlastním vozidlům s hydraulickými čely a proškoleným řidičům probíhá doprava i vykládka materiálů vždy hladce a bez problémů.

Díky úzké spolupráci přímo s výrobci nabízíme nejnižší možné ceny.

Ve spolupráci se společností APEK, ČOI, D-test jsme získali tři hlavní certifikáty bezpečného nákupu na českém internetu. V roce 2009 jsme se stali členy Asociace pro elektronickou komerci APEK.

Weblogo