Vaillant Kotel plynový VU 120/3-5 atmoTEC plus

Vaillant Kotel plynový VU 120/3-5 atmoTEC plus
Doporučená cena výrobcem s DPH30 008 Kč
Ušetříte10 203 Kč 34 %
Vaše cena s DPH19 805 Kč
Vaše cena bez DPH16 368 Kč
Tento produkt již není v nabídce výrobce! Kontaktujte nás
Dostupnost:
Nedostupné
Kalkulačka splátek: spočítat
Kód0006075
Kód výrobce0010004021
VýrobceVaillant
EAN4024074537077
Výkon 12 kW
Záruka24 měsíců
Popis a technické parametrySpecifikace

Závěsný plynový kotel VU 120/3-5 atmoTEC plus

Závěsný kotel pro vytápění na zemní plyn a kapalný plyn - propan s odvodem spalin do komína. Jmenovitý výkon kotle je 12 kW s možností nastavení výkonu v rozsahu 40 až 100 %. Kotel je vybaven elektronickým zapalováním a plynulou regulací výkonu. Součástí kotle je dvouotáčkové čerpadlo, expanzní nádoba, pojistný ventil a spalinový senzor. Kotle jsou zejména určeny pro připojení k nepřímotopným zásobníkovým ohřívačům.

Popis výrobku:
Kotel se vyznačuje kompaktní konstrukcí s malou hmotností, minimálními nároky na prostor a nízkou hlučností, což umožňuje instalaci v obytných prostorech - předsíních, koupelnách, kuchyních apod. Elektronická jednotka umožňuje plynule přizpůsobovat výkon kotle skutečným požadavkům na tepelnou energii a tím dochází až k 12 % úspoře ve spotřebě plynu. Nastavitelná teplota topné vody je v rozsahu 35 až 87 oC a kotle lze použít i pro nízkoteplotní podlahové systémy. Kotle mají vysokou účinností - 92 %, to je zaručeno použitím speciální konstrukcí primárního výměníku a chrom - titanových hořáků.
V přerušovači tahu je zabudován dvojitý spalinový senzor, který zvyšuje bezpečný provoz plynového spotřebiče. V případě ucpaného komína, popř. špatných tahových podmínek dochází k úniku spalin do místnosti. Tento stav zachytí ihned spalinový senzor a odstaví kotel z provozu. Součástí elektronické jednotky je diagnostická jednotka s displayem, která zobrazuje číselně provozních stav kotle a zejména případnou poruchu důležitých funkčních prvků. Tento diagnostický systém umožňuje dále servisnímu technikovi zjednodušené nastavení všech důležitých parametrů kotle při uvedení do provozu. Nastavení teploty užitkové vody při připojení zásobníku se provádí na ovládacím panelu kotle v rozsahu 35 až 65 oC. Pro přepínání režimů z topení na ohřev užitkové vody je zabudován motorický trojcestný přepínací ventil, který se vyznačuje minimálními nároky na servis a bezporuchovým provozem. Přepínací ventil je již součástí kotle z výroby.
Ke kotli lze připojit jak prostorové termostaty, tak i ekvitermní regulaci v závislosti na venkovní teplotě. V každém případě je stále zajištěna plynulá regulace výkonu při použití této regulační techniky.

Další charakteristiky:
Ovládací panel má přehledně umístěné ovládací prvky a displej diagnostiky. Na displeji se zobrazují veškeré nutné informace o provozu spotřebiče. Servisní technik si muže pomocí ADS vyvolat důležité funkce pro vlastní nastavení kotle. Rovněž se pomocí tohoto systému zobrazují poruchové kódy případných závad. To vše usnadňuje , jak uživateli tak odborníkovi, veškeré činnosti související s obsluhou,nastavením a servisem kotle. Do panelu je možné zabudovat ekvitermní regulátor pro regulaci topného sytému podle venkovní teploty. Tento regulátor lze také umístit na stěnu v obytném prostoru. Při montáži na stěnu se aktivuje rovněž prostorové čidlo, které snímá teplotu v místnosti. Další možnost je regulace topného systému podle teploty v místnosti pomocí prostorových termostatů Vaillant, které umožňují plynulou regulaci výkonu kotle v závislosti na teplotě v místnosti. Lze připojit i prostorové termostaty jiných výrobců, které ale neumožňují plynulou regulaci.
Nová konstrukce ventilu bez pružin a dalších mechanických prvku zaručuje spolehlivý provoz. Přepínací ventil je vybaven elektrickým pohonem a zajišťuje rychlé přepínání z režimu vytápění na ohřev užitkové vody v zásobníku a naopak. Elektronická jednotka zabezpečuje ochranu proti zablokování tohoto ventilu v době Vaší nepřítomnosti.
Elektronická jednotka zajišťuje v závěsném kotli VU atmoTEC plus veškeré řídící, kontrolní a pojistné funkce.

Jedná se např. o následující funkce:
- Automatická kontrola všech elektrických prvku ve spotřebiči.
- Kontrola bezchybného provozu hořáku.
- Nastavení teploty topné vody s pojistným teplotním termostatem.
- Nastavení teploty vody v zásobníku k přípravě teplé vody.
- Kontrola správného odvodu spalin do komína pomocí dvou spalinových senzoru.
- Zobrazování provozních stavu a základních poruch (pomocí displeje).
- Pojistka proti ztrátě topné vody - vestavěný tlakový senzor.
- Ochrana čerpadla a přepínacího ventilu proti zablokování.
- Ochrana proti zamrznutí.
- Inteligentní start - kotel si dlouhodobě pamatuje nedostatečný přívod plynu při zapalování a
  přizpůsobuje tomu proces zapalování a startovací výkon.
- Doběh oběhového čerpadla a blokování hořáku proti jeho cyklování (časová prodleva).

Hmotnost 30 kg (prázdný)
Výška/šířka/hloubka 800/440/346 mm

MateriálOcel
Odkouření typDo komína
TypZávěsný
S ohřevem vody TUVBez ohřevu
El. zapojení230 V
VýrobceVaillant
Výkon max. - kW12
Výkon min. - kW6
Výkon12 kW
Hmotnost35,50 kg
Zákazníci k tomuto zboží kupují
Honeywell CO Alarm XC100D-CS Detektor oxidu uhelnatého
PN: XC100D-CS
Ihned k odběru
1 426 Kč1 178 Kč bez DPH
Detektor pro LPG, zemní plyn a svítiplyn T387
PN: T387
Ihned k odběru
416 Kč344 Kč bez DPH

Fond ohrožených dětí
Facebook