| Kód | 0105873 |
| Kód výrobce | D2L 01N |
| Výrobce | Romotop |
| Záruka | 24 měsíců |
| Typ dopravy | Zdarma |
Na všechny Krbové vložky značek HS Flamingo a Romotop požadujeme 50% zálohu.
Hledáte srdce pro váš krb, které se nezalekne ani nepřetržitého provozu a nabídne maximální efektivitu? ROMOTOP DYNAMIC 2G 44.55.01N je krbová vložka navržená pro ty nejnáročnější instalace. Díky dvojitému prosklení a robustní konstrukci je tento model ideální volbou pro akumulační stavby a domy, kde je kladen důraz na vyvážený poměr mezi sáláním a výkonem.
Hlavní devízou tohoto modelu je dvojité prosklení, které přináší hned několik zásadních výhod:
Lepší izolační vlastnosti: Snižuje množství tepla sálajícího přímo přes sklo, což zvyšuje komfort v blízkosti krbu (nedochází k přehřívání prostoru).
Vyšší teplota v ohništi: Udržuje uvnitř vyšší teplotu, což vede k efektivnějšímu spalování a nižším emisím.
Čistší sklo: Díky vyšší teplotě dochází k lepšímu vypalování usazenin, sklo tedy zůstává déle průzračné.
Řada DYNAMIC je konstruována z vysoce kvalitní kortenové oceli, která vyniká dlouhou životností i při vysokém tepelném namáhání.
| Parametr | Hodnota |
| Jmenovitý výkon | 7,8 kW |
| Regulovatelný výkon | 3,9 – 10,1 kW |
| Účinnost | 85 % |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Palivo | Palivové dřevo (délka až 33 cm) |
| Hmotnost | cca 175 kg |
Vhodná pro akumulaci: Vložka je přímo určená pro uzavřené akumulační obestavby (hypokausty) i pro instalaci s akumulačními prstenci nebo výměníky.
Prodloužené hrdlo kouřovodu: Usnadňuje montáž a umožňuje přímou instalaci akumulačních prstenců MAMMOTH přímo na vložku.
CPV (Centrální přívod vzduchu): Samozřejmostí je napojení na externí vzduch, takže krb neovlivňuje klima uvnitř moderních, utěsněných domů.
Spalovací komora se šamotem: Masivní šamotová vyzdívka akumuluje teplo a chrání tělo vložky před poškozením.
Designové potištěné sklo: Černý potisk skla (tzv. "raster") dodává vložce moderní a luxusní vzhled.
Jednoduchá regulace: Veškeré vzduchy ovládáte jediným prvkem pro maximální jednoduchost obsluhy.
Splňuje nejpřísnější normy: Vložka splňuje ekologické požadavky Ekodesign a německé BImSchV 2.
ROMOTOP DYNAMIC 2G 44.55.01N je synonymem pro odolnost a efektivitu. Je to ideální "motor" pro krb, který má nejen krásně vypadat, ale především dlouhodobě a úsporně topit.
| Výška | 1065 mm |
| Šířka | 500 mm |
| Hloubka | 482 mm |
| Výška dvířek | 503 mm |
| Šířka dvířek | 401 mm |
| Hmotnost | 134 kg |
| Regulovatelný výkon | 3,5-9,1 kW |
| Průměr kouřovodu | 150-200 mm |
| Průměr kouřového hrdla | 180 / 200 mm |
| Průměr centr. přív. vzduchu (CPV) | 150 mm |
| Provozní tah | 12 Pa |
| Účinnost | 85,1 % |
| Průměrná spotřeba dřeva | 2,1 kg/h |
| Výkon do vzduchu | 9,1 |
| Výrobce | Romotop |
| Hloubka v mm | 482 mm |
| Šířka v mm | 500 |
| Výška v mm | 1065 |
| Hmotnost | 134,00 kg |